Friday, November 24, 2006

Ermal Fejzullahu

Ermal Fejzullahu

Ermal Fejzullahu is the son of the Legen of Kosove Sabri Fejzullahu.

Here you have Ermal Fejzullahu with his new song - "E shkruar e harruar"


"Për nje dashuri" from Ermal Fejzullahu, it means "For a Love". It´s something for the ladies, but I like it, too.

Ermal Fejzullahu - Per nje dashuri


This is another song of his new Album

Ermal Fejzullahu - "Nena loke"


Here together with Sinan Hoxha, sing the old traditional song "Hajredin Pasha". The song is about Hajredin Pasha and his troops fighting against the turks (ottomans) to save the town of Diber "Macedonia"

Ermal Fejzullahu & Sinan Hoxha - Hajredin Pasha


This song "Djali qe të don", means "The boy who loves you"

Ermal Fejzullahu - "Djali qe te don"


"Goce nga Tirana" is a good song. Listen..

Ermal Fejzullahu - "Goce nga Tirana"

29 Kommentare:

Anonymous said...

heyyyyyyyyyyyyy

Anonymous said...

ermal i love you

Anonymous said...

Ermali eshte shum i talentuar: kendon very nice edhe tekstet i ka shum te mira. *sweeeeeeeeet boy*

Anonymous said...

ermal i luv ya!
give it to me, boy!!!
*kizzzzzzzz*
*kizzzzzzzzzzzz*
*kizzzzzzzzzzzzzzzzzz*

Anonymous said...

o ermal mutin ma hangsh,se ma palidhje se ti nuk ka,edhe mos mendo se je me i mire se SHPATI;muti njeher,ashkalia,shko mytu dikund,laperi,majmuni,pederi,ishalla zhdukesh naj dit se hiq nuk jam ka te baj,rruspillani

Anonymous said...

o ermali mutiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Anonymous said...

ermal kali,ma mire shko ruj lopt se nuk je per tjeter sen,magari njehere.muti

Anonymous said...

sipas meje eshte nje kengetar shume i mire...edhe me i mire si shpati...shume me i mire bile...shpati duket pak si i vonuar ndersa ermali eshte edhe inteligjent...!!!
p.s mos perdorni fjale te keqija ketu...jeni shum volgare dhe keni edhe guximin te krahasoni ermalin me shpatin...!!!!!


.... ....
...... ......
......... ..........
......................
......................
....................
..................
................
..............
............
..........
........
......
....
..

kjo zemra eshte per tu edhe pse nuk eshte aq perfekte...gjithsesi mos i degjo c'thot kush te do te keqen...jane thesht fjale...

Anonymous said...

oo ermal bre ti je ma i mire ne bot. Une ty shum te dua edhe Kangat te tua jan shum te bukura.
SHPATI kur nuk osht ma i mir sa ti okkkkkkkki! Edhe kush te flasin keq pär ty ne te flasin kur tum shofin okkkkkk.
Tung bukorosh bybyby I love you
Te pärshendes me mall nga rina

unikkatil said...

he is good sing

Anonymous said...

oooooo shpirttt!!! te dua shumm....

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

pse bre po folni per inati ermali asht shum i buker dhe kendon buker mach weiter soooooooooooooooooo ich liebe dich

Anonymous said...

ermal je shum i buker a ki ni femen kina qef me dit mas me kupto keq por kam qef me dit kendon shum buker

Anonymous said...

ermali ist killer ermali ist schlimmer aber keine angst er fickt euch immer

Anonymous said...

te lumt shum i buker dhe kendon buker

Anonymous said...

lumja aja femer se te ka ty kisha pas qef mu kan ne ven te saj

blero said...

Ermal Fejzullahu <- hahahah oh gjip o ashkali o magjup.. haha ermal fejzullahu magjup asht bre, xhi lipen aj ketu haha ermal fejzullahu oooh lesh ... hahaha sdin asgje ki ermal fejzullahu

Anonymous said...

oo katunart e flliqt be ju kuptoi fort mir se qfare ini vet fjalt e juve po kallxoi se jeni deshtim ..
ani per kon folin bre per njerin ma te mir en ket ks be synn ja hangsha jeta jeme osht tdu teper loqk ,e per kta katunart qe po hani palidhje mos te jau ni zanin ma keq per ermalin se e psoni keq mori katunar ncnc ermal tdu teper tkom gjethqka ne jetn syn

Arta said...

Mshelne bre Ermali osht ma i miri... qi jeni ardh ku per mo rok hait dilom perpara ... Nga arta Gashi nga norvexiija

esa said...

tung qka po bani a je mir ej ju e shum tjer nuk keni qka me than per Ermal Fejzullahu asht vertet teper i bukur ska koment per ta eheh si fizikisht ashtu edhe kenget i ka te bukra veq i kisha uru suksese te ardhmen Ermalit qaoo

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

tung ermal fejzullahu te dau shummmmmmmmmmm ishlla mara zot te run zoti ty ermali oo te dau shummm vallhi pa ty smoj me nejt ti je zemra jeme shpirti jeme te dua shummmm mes ta nihn ihsh ska folin a ta rukashat a hurrvate vleshta oki je i mirrrr shumm dhe sweettt süssee i bukir tung klm te fall tonve te dau shummmmmmmmm

arta_gv_18@hotmail.com said...

Ej ermal zemr je ti mos ta ni cka folin ketu ma imir se aj seljaku shpati je ok zemr te du shummmmmmmmm kur vjen ne wien takohemi se u takum niher te hoteli nese e mba mendok tungi kao o mir zemr nga arta wien jam prej gostivari zemr tungi kalo mir te du shumm ermal

arta_gv_18@hotmail.com said...

tung ermal shum i mir je mos ta ni cka folin ato ok zemr ciao te du shum emrla

lena said...

o veq kush ja ka inatin se ma i miri nbot osht tdu shum ermal je jeta jeme shpirti jem skisha dasht tjeter veq mu taku niher me ty tkom zemer shum nice je o loqka jeme e sa per kta qe pot shajn mos ta ndin se garant kta jan mrapshtana e ta kan inatin se ti je ma i bukri nbot,ani kur pot krahasojn me shpatin po ai osht femer bre ,ermal veq vazhdo se na kalle krejt a pa ty nuk ka jet

Anonymous said...

Pershendetje per ju,ska bre nevoj me felliq ashtu fjalorin cka ju paska gjet,apo ndoshta ashtu eshte fjalori i familjes suaj.kaloni sa me mire tung

Anonymous said...

HEY pershndes shum ty Ermal nga zemera shum me pelqen ti is kentar kih shumshum talent vetem kush ta kahi inatin,,e hiq mos i nguh..te uroj shumshum sukses ne jeten tende me kena edhe me albume e vdeio klipp edhe ne jeten tende,,,,,..

Anonymous said...

Pershendetje Ermal je shum i talentuar.Kenget e tua jan shum te bukra dhe ke nje pamje jashtzakonisht te mire kur del ne skene,jo si kengetaret tjere qe muzika eshte e lehte e ato vallzojn rap muzic.Te lumteo Ermal vetem vazhdo se jeta jote eshte perpara.Teduan te gjith urime

Kerkoni Muzik Shqip!

 
Powered by Blogger