Wednesday, January 02, 2008

Mp3 Shqip

Mp3 Shqip 2011

- Shkarko ketu


Ashtu si shumica e formateve lossy compression përdoret për MP3 muzikë nga efektet psiko-akustik të perceptimit. Për shembull, një person mund të dallojë në mes të dy tone të vetëm kur një ndryshim të caktuara minimale të katran nga njëri-tjetri, dhe ai para se të mund të dhe pas një tingëllon shumë i lartë dhe i butë për një ushtrim kohë të shkurtër ose aspak e keqe. Pra, ju nuk duhet të ruajtur e sinjalit origjinal pikërisht, kjo është e mjaftueshme për komponentët sinjal se mund të perceptohet nga veshi i njeriut gjithashtu. Detyra e encoder është sinjal në mënyra që ajo merr më pak hapësirë, por për veshin e njeriut është ende si më të shëndosha si origjinale.
Decoder përdor këto fotografi Mp3 Shqip, pastaj një numër të madh të dëgjuesve për sinjalit origjinal bombastik, por jo identike me sinjal origjinale, si në konvertim të informacionit Mp3 Shqip format është hequr.
Ndërsa deshifrim gjithmonë ndjek një algoritmi të caktuar, coding kryera nga algoritme të ndryshme (të tilla si encoder Fraunhofer, encoder LAME) dhe prandaj jep rezultate të ndryshme që mund të dëgjohet. Humbjet e dëgjueshme të varet nga cilësia e encoder, kompleksitetin e sinjalit nga shkalla e të dhënave për pajisjet audio (amplifiers, kabllot, folës) dhe në fund, me vesh e dëgjues nga. Mp3 Shqip format nuk lejon fikse vetëm të dhënat e normave nga 8 kbps deri në 320 kbit / s, ne menyren e format e lirë, çdo normat e pa të dhëna deri në 640 kbit / s (freeform MP3). Megjithatë, vetëm disa decoder Mp3 Shqip player për normat e pak më të lartë se standardi ISO (aktualisht deri në 320 kbit / s) interpretohet.
Përshtypjet e cilësisë janë shumë subjektive dhe ndryshon nga personi në person dhe prej veshit në vesh. Shumica e njerëzve mund të Kbit nga një normë pak prej rreth 160 s / dhe me përdorimin e një encoding video sofistikuar edhe për të dëgjuar të koncentruar material koduara padallueshëm nga lëndë të parë. Në njerëzit me dëgjim të "parregullt" (p.sh. humbje dëgjimi nga trauma zhurmë), mekanizmat janë përdorur, por ndonjëherë nuk punojnë si qëllim, në mënyrë që ata vërejnë dallimet në mes të dhëna të koduara dhe për të më parë (p.sh., sepse tingujt e me zë të lartë se dëgjimi i dëmtuar keq Dashuri dëgjojnë tjetër nuk mund të fshehë mirë).
Përveç coding me bit rate të vazhdueshëm (dhe për këtë arsye cilësia e ndryshme) është gjithashtu një encoding me cilësi të vazhdueshme (dhe për këtë arsye të ndryshme të të dhënave) të jetë e mundur. Kjo shmang (kryesisht) me cilësi të bie mbi të vështirë për të kodifikuar faqet e muzikë, por kursen nga ana tjetër, në qetë apo edhe pasazhe krejtësisht të heshtur e lumë audio në normë të dhënave dhe në këtë mënyrë në madhësinë e file përfundimtar. Ajo do të fazë të caktuar të cilësisë Mp3 Shqip dhe të marra në këtë mënyrë, në minimumin e nevojshëm për file.Ok hier die Liste mit Mp3 Shqip:

Albaniax - Mp3

Mp3 Shqip

Mp3 Shqip

Studentet.info

Mehr Songs folgen in kürze, sortiert nach Genre und ohne Limit!

1 Kommentare:

Anonymous said...

hermes birkin handbags 30 cm
Hey there! Someone in my Facebook group shared this site with us so
I came to give it a look. I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be
tweeting this to my followers! Fantastic blog and wonderful style and design.

Kerkoni Muzik Shqip!

 
Powered by Blogger